سوالات متداول

وب سایت چیست؟

وب سایت، مجموعه ی از صفحات مرتبط به یکدیگر است که انبوهی از اطلاعات را در قالب متن، تصویر، صدا، و فیلم در اختیار بیننده قرار می دهد.

چه کسانی می توانند وب سایت داشته باشند؟

تمام اشخاص و سازمانها می توانند وب سایت داشته باشند. به جرات می توان گفت که سریعترین و بهترین راه معرفی فعالیتها، محصولات، و شرکتها سایت وب است. در واقع وب سایت در وحله اول نقش کاتالوگی اینترنتی را برای شما بازی می کند که به راحتی قابلیت توسعه به فروشگاه الکترونیکی را داراست.

وب سایت چه مزایایی دارد؟

با داشتن یک سایت وب میتوان کلیه اطلاعات مربوط به یک سازمان، مانند بیوگرافی، حوزه فعالیت و محصولات را در قالب یک کاتالوگ جامع ایجاد کرد، با این تفاوت که بر خلاف کاتالوگ های عادی نیازی به چاپ و توزیع این کاتالوگ نخواهد بود و به سهولت و در کمترین زمان برای کلیه افرادی که به اینترنت متصل هستند، قابل دسترس خواهد بود.
در ضمن افراد با دیدن سایت وب و در صورت نیاز برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند از طریق اینترنت و با ارسال نامه با سازمان ارتباط برقرار کنند.

Domain ( دامین ) چیست؟

Domain نام سایت است . هنگامی که نامی را برای سایت خود انتخاب می کنید باید ابتدا آن را در اینترنت ثبت نمائید . شما نمی توانید نام سایتی که قبلا در اینترنت ثبت شده ، مجددا به ثبت برسانید و هینطور کسی نمی تواند سایتی با نام سایت شما ثبت نماید . به عبارت دیگر نام سایتها منحصر به فرد است.

Host ( میزبان ) چیست؟ 

Host، فضایی از یک کامپیوتر متصل به ماهواره و اینترنت است که به سایت شما اختصاص داده می شود.
این کامپیوتر همانند کامپیوتر های معمولی دارای Hard – Ram – Cpu و … است + پهنای باند که از این طریق به اینترنت وصل می شود.

محتوای وب سایت چطور آماده می شود؟

بسیار مناسب خواهد بود اگر متن های سایت یا CD را شما به قلم خودتان نوشته و در اختیار ما قرار دهید، گرچه ایجاد و بررسی ساختار و محتوا و به کار گیری عناصر گرافیکی مورد نظر شما را در طراحی سایت از مهم ترین نکات مورد توجه ماست که در تهیه آنها یاریگر شما هستیم.

طراحی وب سایت داینامیک با استاتیک چه تفاوتی دارد؟

در وب سایت های داینامیک شما (به عنوان دارنده وب سایت) می توانید با در اختیار داشتن کلمه عبور در وب سایت خود تغییرات ایجاد کنید. این تغییرات می تواند شامل تغییر در صفحات وب سایت، اضافه و کم کردن صفحات، اضافه و حذف تبلیغات سایت و … باشد. از جمله دیگر امکانات وب سایت داینامیک می توان به تهیه گزارش از سیستم (تعداد بازدید از صفحات)، نظرات کاربران، تبلیغات سایت، امکان عضو گیری و مدیریت کاربران اشاره کرد. این ویژگی ها بنا به درخواست شما و پس از بررسی نیاز دقیق در وب سایت گنجانده خواهد شد. اما وب سایت های استاتیک بصورت ثابت بوده و هیچگونه تغییری درآن بدون داشتن تخصص طراحی وب سایت امکان پذیر نخواهد بود. هرچند وب سایت های استاتیک طراحی شده توسط طراحان وب آرا دارای پشتیبانی رایگان خواهند بود. بدین معنی که تغییر در وب سایت شما تا آنجا که اساس طراحی تغییر نکند و تا 10 مورد در ماه رایگان خواهد بود.

ویژگیهای بارز وب سایت عبارتند از :

  1. اطلاع رسانی به صورت دو طرفه ( ارائه و دریافت اطلاعات ) علیرغم سایر رسانه ها
  2. اطلاع رسانی گسترده با حجم بالا و کاملاً متنوع ( تنوع در روشهای ارائه و دریافت اطلاعات)
  3. اطلاع رسانی در کمترین زمان ( آنی ) و بدون هیچگونه واسطه
  4. تعدد استفاده کنندگان و مخاطبین
  5. اطلاع رسانی با طول عمر بالا ( 365 * 7 * 24 )
  6. عدم وجود مرزهای جغرافیایی ( حضور در اقصی نقاط جهان )
  7. تغییرات و به روز در آوردن اطلاعات ارائه شده در مدت زمان بسیار كوتاهی امكان پذیر خواهد بود.

هزینه طراحی وب سایت چقدر است؟

این موضوع کاملاً به نوع درخواست شما و میزان زمان مورد نیاز برای طراحی مربوط خواهد شد. طراحی وب سایت های استاتیک حدوداً از 200 هزار تومان و داینامیک از 500 هزارتومان است. خوشبختانه ما به واسطه کاهش هزینه های خود توانسته ایم هزینه طراحی وب سایت را به پایین ترین حد ممکن و در عین حال بهترین کیفیت برسانیم.

هزینه طراحی شامل دامنه و هاستینگ نیز خواهد شد؟

خیر، دامنه و هاستینگ هزینه معادل 35 تا 100 هزار تومان بسته به نوع هاستینگ و کیفیت آن در برخواهد داشت. ما در سرورهای خود تنها وب سایت های طراحی شده توسط طراحان وب آرارا میزبانی می کنیم. این تصمیم به آن علت گرفته شده است که قصد داریم کیفیت سرورهای ما در بالاترین حد ممکن باقی بماند.

چند ایمیل می توانم داشته باشم؟

اگر وب هاستینگ شما از طریق ما تهیه شود، تا بی نهایت ایمیل می توانید داشته باشید. اگر هاستیگ شما توسط شرکت دیگری تامین شود، تعداد ایمیل شما بسته به نوع هاستیگی خواهد بود که تهیه نموده اید. تعداد ایمیل های شما در قرارداد هاستینگ ذکر می شود.

پشتیبانی وب سایت طراحی شده چقدر هزینه در بر خواهد داشت؟

در 6 ماه اول هیچ هزینه ای در بر نخواهد داشت. تمام وب سایت های طراحان وب آرا دارای پشتیبانی رایگان 6 ماهه هستند. و پس از آن برای پشتیبانی سالانه مبلغی هزینه خواهد داشت.

آیا می توانم پس از تحویل وب سایت در آن تغییرات ایجاد کنم؟

بله، به واسطه پشتیبانی 6 ماهه رایگان هرگونه تغییر در وب سایت شما تا آنجا که اساس برنامه نویسی نیاز به تغییر نداشته باشد به رایگان انجام خواهد گرفت. در وب سایت های داینامیک هرگونه تغییری بدون محدودیت امکان پذیر است و در وب سایت های استاتیک تا ماهیانه 10 تغییر به رایگان انجام خواهد گرفت.

آیا وب سایت طراحی شده را به موتورهای جستجو نیز معرفی می کنید؟

بله، این کار تنها با یک معرفی ساده به موتورهای جستجو به پایان نخواهد رسید. پروسه بهینه سازی برای موتورهای جستجو یک پروسه پیچده، بلند مدت و صد البته مهم است که هدف از آن قرارگرفتن وب سایت شما در بین 10 وب سایت برتر نتایح موتورهای جستجو معروف مانند گوگل، یاهو و MSN است. دستیابی به این مهم با در نظر گرفتن کلمات کلیدی، استفاده از تگ های متا مخصوص موتورهای جستجو و برخی دیگر از ویژگی هاست که طراحان ما در حین طراحی وب سایت به آنها توجه لازم را مبذول می دارند. همچنین پس از طراحی نیز راهکارهای لازم در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

چه مدت برای تکمیل طراحی زمان لازم است؟

بسته به طراحی شما زمان لازم از یک هفته تا یکماه متغیر است. ضمن اینکه ما به زمان اعلام شده در قرارداد متعهد خواهیم بود و در صورت دیرکرد تحویل، خسارت وارد شده به شرکت شما را، طبق مفاد قرار داد، جبران خواهیم نمود. این مسئله اهمیت تحویل به موقع پروژه را اثبات می کند. زمان شما برای ما بسیار پر ارزش است.

من نام دامنه خود را قبلاً ثبت کرده ام، آیا می توان از آن استفاده کرد؟

بله، شما باید به شرکت ارائه دهنده دامنه آدرس سرورهای ما را اعلام نمایید تا دامنه به سرور ما ربط پیدا کند. این پروسه معمولاً یک تا دو روز زمان نیاز دارد. در بعضی مواقع شرکت ارائه دهند دامنه در حال حاضر دیگر فعالیت ندارد، که متاسفانه در چنین مواردی امکان انتقال نام دامنه و حتی در بسیاری موارد حفظ آن غیر ممکن است.

نحوه پرداخت برای وب سایت چگونه است؟

30% مبلغ قرارداد در هنگام عقد قرارداد، 40% آن در هنگام اولین آپلود وب سایت و مابقی آن هنگام تحویل پروژه دریافت می گردد.

برای طراحی آیا قرارداد بسته خواهد شد؟

بله و در قرارداد تمام مفاد آن به روشنی ذکر می گردد.

آیا نوع زبان برنامه نویسی استاتیک و داینامیک بودن آن را تعیین می کند؟

خیر، در وب سایت های استاتیک از زبان برنامه نویسی استفاده نمی شود و توسط دارنده سایت قابل تغییر نیست. تنها وب سایت های داینامیک است که نیاز به برنامه نویسی دارد و امکاناتی همچون، ثبت نام در سایت، امکان تغییر و بروزرسانی از طریق کنترل پانل، فروش آنلاین و غیره را فراهم می کند.

چگونه میتوانید یک وب سایت داشته باشید ؟

این کار بسیار ساده است!
کافیست تا با ما تماس بگیرید.
ما در کمترین زمان وب سایت متناسب با کسب و کار شما را برایتان طراحی میکنیم.
برای تماس با طراحان وب آرامی توانید از طریق فرم تماس سایت ما و یا شماره تلفن 09358838995 اقدام نمایید.

طراحان وب آرا

Menu